Meleklerin SavaşıMeleklerin Savaşı

ÖNSÖZ (Prof. Dr. Tayfun AYBEK)


Bu kitap, Almanyanın Aachen Üniversitesi bilimsel heyeti tarafından yapılan bir bilimsel araştırma sonuçlarından esinlenmiş ve yazılmıştır. Bu araştırmaya göre, kalbi durup, başarılı bir şekilde hayata geri döndürülebilen vakaların yaşadıkları ve hissettikleriişlenmiştir. Özellikle dakikalarca süre reanimasyon süreci sonrası kalp atışları tekrardan başlayan, sonrasında tamamen normal yaşantısına geri dönmüş kişilerin genellikle birbirine benzer olayları yaşadıkları tespit edilmiştir. Bu verilerin bilimsel bir çerçevede dokümentasyonu sağlanmış, ancak değişik branşlar ile ilgili "cardiac arrest“ (kalp durması) olgularının, bütünleştirici ve tek branşta yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu konu hakkında National Graphics’deki filme buradan ulaşabilirsiniz.Kitapta konusu geçen tüm yaşananlar gerçeklerden alınmadır ve Prof. Dr. Tayfun Aybek’in son 28 yıldır yaptığı extrem vakalar üzerinde çalışılmıştır. Olgu bildirimleri gerek hastalar ile gerekse tedavi süreçlerine hakim sağlık personelleri ile yapılan mülakatlar sonucunda hikayeleştirilmiştir. Bu kitabın geliri ihtiyacı olan hemşirelik mesleği adaylarına bağışlanacaktır. Konu ile ilgili Prof. Dr. med. Walter van Laack, Aachen/Almanya yazılarını bu linkten edinebilirsiniz :https://www.vanlaack-buch.de/zeitschriften-magazines/

Prof. Dr. Tayfun Aybek

Кардиоваскулярная хирургия

Мобильный: +90 534 520 5317
Стационарный: +903122929891
Факс: +90 312 284 5870
Электронная почта: ta@tayfunaybek.com

TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi
TOBB ETÜ Hastanesi, Yaşam Caddesi No:5 Söğütözü 06510 Ankara

ДВА ВИДЕО ,ПОКАЗЫВАЮЩИЕ ФЛЮРОСКОПИЮ И АНИМАЦИЮ ПРОЦЕДУРЫ TAV...

Флюроскопия с видеографией показывает развертывание клапана :клапан развернут во время быстрой электрокардиостимуляции правого желудочка .Гофрированный клапан и опорная рама расширяются с базовой инфляцией шара.Также виден транспищеводный зонд эхокардиографии и временной электрокардиостимуляции правого желудочка . Анимация полной процедуры транс-бедренной транскатетерной имплантации аортального клапана.

21013 раз просмотрено

Кардиологические операции методом "Замочной скважины"

Операция по коронарному шунтированию артерии, снабжающей кровью переднюю сердечную стенку, теперь возможна без остановки сердца через маленький надрез.

32312 раз просмотрено

ОПЕРАЦИИ НА СЕРДЕЧНОМ КЛАПАНЕ

Между кровеносными сосудами и камерами сердца ,перекачивающем кровь, находится клапаны ,имеющие регулирующие функции. Есть четыре клапана сердца. С левой стороны имеются аортальный и митральный клапаны ,регулирующие прокачку чистой крови ,обагощенной кислородом. И с правой стороны трехстворчатый и легочный клапаны для нечистой крови.

20505 раз просмотрено